Sudionici projekta, uz pratnju stručnih vodiča, prošli su kanjon Čikole adrenalinskom stazom „viaferrata“. Oni manje skloni avanturi, obišli su najljepše vidikovce Čikole, te uživali u pogledu na Torak, Ključicu i kanjon Čikole. Istinsko adrenalinsko iskustvo doživjeli su spuštajući se 1,4 kilometara dugom trasom zip line-a u kanjonu Čikole.
Za kraj, sudionici su upoznali i surove čari planine Promine na biciklističkoj utrci, koja se u nedjelju održala u Drnišu. Uz prirodne ljepote, gostima su predstavljene i kulturne znamenitosti, te bogata gastronomska ponuda kraja u seoskim gospodarstvima na području Drniša, Miljevaca i Pakova Sela. Održana su i četiri stručna predavanja na temu turističke valorizacije i održivog korištenja zaštićenih prirodnih vrijednosti.
Drniš je do sada bio najpoznatiji kao grad pršuta, međutim, kroz projekte koji se intenzivno provode posljednjih pet godina Drniš postaje prepoznatljiv i kao grad Ivana Meštrovića i kao grad jedinstvene prirodne baštine.
Reakcije gostiju Drniša su više nego pozitivne, te su svi redom organizatorima čestitali na sadržajnom programu, izvedenom na vrhunskoj razini.
Ulaganja u infrastrukturu i ljude su konačno počeli davati rezultate, te posebno raduje što je sve više lokalnih stanovnika koji se počinju aktivno baviti turizmom na vrhunskoj razini.
Prema reakcijama sudionika CAW-a, a imajući na umu i sve projekte i aktivnosti koje će se u narednom razdoblju realizirati na drniškom području, bez pretjerivanja se može zaključiti da Drniš postaje prvorazredna destinacija aktivnog turizma u Šibensko – kninskoj županiji.
Cijelo događanje je realizirano kroz projekt Adriatic Canyoning, koji je financiran iz INTERREG IPA programa prekogranične suradnje. Ukupna vrijednost je 1.879.251,32 EUR, od čega EU financira 85% vrijednosti projekta. Nositelj projekta je Grad Široki Brijeg, a partneri na projektu su Grad Drniš, Grad Obrovac, Razvojna agencija Zadarske županije ZADRA NOVA, Općina Grude i Agencija za izgradnju i razvoj Herceg Novog. U sklopu projekta, u Drnišu je već pušten u rad prvi sustav javnih bicikli na području Dalmatinske Zagore, a do kraja iduće godine bit će uređene pješačko – biciklističke staze u Pakovu Selu i Pokrovniku, te uređen i opremljen Centar za razvoj kompetencija u ruralnom turizmu u Pakovu Selu.